Włoska, węgierska oraz niemiecka nacjonalistyczna scena muzyczna z gatunku Hardcore i podobnych od wielu lat może pochwalić się znakomitym dorobkiem, a także stale nagrywającymi i koncertującymi zespołami. Fani nacjonalistycznego HC w ostatnim czasie mogli utwierdzić się tym przekonaniu nie tylko sięgając po nowo wydane albumy, lecz także oglądając świeżo wypuszczone do sieci promocyjne teledyski. I właśnie z dostępnymi w sieci nowymi teledyskami pragniemy zapoznać część naszych bywalców.

Pierwszy z prezentowanych przez nas teledysków swoją premierę w sieci miał wczoraj, 21 maja. Włoski zespół No Prisoner, grający w tradycyjnym hardcore’owym stylu, nagrał klip do utworu „Crisi”, opowiadającego o stucznie wytwarzanym przez globalizację i kapitalizm „kryzysie gospodarczym”. Oldschoolowe, mocne granie i bezkompromisowe teksty to domena tej ekipy.

Z drugim polecanym przez nas teledyskiem spora część fanów mocniejszych brzmień z pewnością zdążyła się już zaznajomić. Jeden z najpopularnieszych zespołów niemieckiej sceny Metalcore – Moshpit, powrócił z nowym albumem „We carry the heart”, promując go m.in. stale usuwanym z portalu YouTube teledyskiem. Dotychczasowego wokalistę Moshpit’a zastąpił węgierski muzyk znany z kilku hatecore’owych projektów.

 

No Prisoner – „Crisi”:

Moshpit – „We carry the heart”: