Saudi-Forces-2Saudyjski minister spraw zagranicznych poinformował, że jego kraj nie wstrzyma ataków wymierzonych w rządzący Jemenem ruch Hutich. Celem operacji prowadzonej od ponad dwóch tygodni jest bowiem przywrócenie do władzy poprzedniego prezydenta, Abdego Rabbuha Mansura Hadiego.

Minister Saud al-Faisal bin Abdulaziz odbył w niedzielę wspólną konferencję ze swoim francuskim odpowiednikiem, Laurentem Fabiusem. Podczas spotkania z dziennikarzami w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, Abdulhaziz zapowiedział, że jego kraj będzie kontynuował naloty na terytorium Jemenu, ponieważ został o to poproszony przez przeciwników rządów szyickich Hutich, mających według Saudów „okupować Jemen”.

Saudyjski minister odpowiedział tym samym na wezwania Iranu i innych państw, apelujących o zakończenie militarnej agresji i rozwiązanie konfliktu w Jemenie metodami pokojowymi. Saudyjczycy twierdzą jednocześnie, że to Iran miesza się w wewnętrzne sprawy Jemenu.

Ataki na terytoria zajmowane przez Hutich trwają od 26 marca, a cała operacja nie posiada oficjalnego mandatu ONZ. w wyniku ataków lotnictwa Arabii Saudyjskiej, życie straciło już ponad tysiąc osób, w tym ponad 200 dzieci.

na podstawie: presstv.ir