jts-minPolska scena tożsamościowa festiwalami stoi. Na początku lipca odbył się udany Festiwal Orle Gniazdo, zaś na początek sierpnia zaplanowano kolejną imprezę – dwudniowy festiwal Jedność to Siła, który odbędzie się w okolicach Ostródy (Zwierzewo, woj. warmińsko-mazurskie). Na festiwalu wystąpią znani wykonawcy z rodzimej sceny, a także zagraniczni goście z Czech, Estonii i Serbii.

Na uczestników koncertów, które odbędą się w dniach 8-9 sierpnia czekać będzie pole namiotowe położone w iście wczasowej lokalizacji, a także zagwarantowane na miejscu stoiska cateringowe i muzyczne/odzieżowe. Osoby, które nie wybierają się na miejsce transportem kołowym mogą skorzystać ze specjalnych podstawionych autobusów, które kursować będą ze stacji PKP Ostróda – szczegółowe informacje otrzymać można u organizatorów.

Tegoroczna edycja imprezy gościć będzie następujących wykonawców: Obłęd, Slavic Rebirth, Rewolta, Irydion, Saubande (Czechy), Legion Twierdzy Wrocław, SPS, Wilcze Stado, P.W.A. (Estonia), Gan, Nordica, Providjenje (Serbia), zaś dla fanów innych klimatów zagrają Ptaku i Basti oraz Zjednoczony Ursynów.

Bilety w cenie 100 zł obejmują pobyt na miejscu festiwalu od 8 sierpnia (piątek) do 10 sierpnia (niedziela), miejsce na polu namiotowym i miejsce do parkowania. Do końca lipca pod adresem mailowym jednosc.to.sila@gmail.com trwa przedsprzedaż biletów – do każdej zakupionej w ten sposób wejściówki dokładana jest płyta v/a „Day of the Rope vol. 6”. Grupa licząca co najmniej 5 osób może liczyć na 14-procentowy rabat, zaś dzieci do lat 16 przebywające pod opieką rodziców mają zagwarantowany wstęp w pełni za darmo.

Portal Autonom.pl dołączył do patronatu medialnego tej imprezy. W imieniu swoim i organizatorów – zapraszamy!

jts

Próbki twórczości kapel z zagranicy: