10 listopada w Warszawie odbyła się druga edycja nacjonalistycznej i paneuropejskiej konferencji „Europa przyszłości”, w której udział wzięli nacjonaliści reprezentujący ciekawe i stale rozwijające się ugrupowania z poszczególnych europejskich krajów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Korpusu Narodowego i pułku Azow z Ukrainy, rosyjskich organizacji White Rex i Ruskie Centrum, a także łotewskiego ugrupowania Sinine Äratus. Polski pogląd na poruszane zagadnienia przedstawił aktywista Szturmowców, zaś „nieeuropejski” głos zabrał działacz Alt-Right, nowego ruchu białych konserwatystów ze Stanów Zjednoczonych.

Konferencja okazała się sporym sukcesem, do którego swoją cegiełkę dołożyło środowisko podnoszącej lament „Gazety Wyborczej”. Wszystko to za sprawą zaproszonego Richarda Spencera, lidera amerykańskiego ruchu Alt-Right, którego na konferencji zastąpił ostatecznie inny Amerykanin – Aspir Leonis Befreier. „GW” straszyła czytelników przyjazdem „supernacjonalisty” [pisownia oryginalna – przyp. red.] z USA i zaangażowała w sprawę polskie MSZ, które w oficjalnym oświadczeniu ogłosiło, że nie wyraża zgody na przekroczenie przez Spencera granic terytorium RP. Zamieszanie sprawiło, że o konferencji usłyszało więcej osób, które zresztą się na niej zjawiły.

Na widowni zasiadło blisko 200 słuchaczy, którzy chętnie zadawali pytania zaproszonym gościom i włączali się do dyskusji. Oprócz polskich nacjonalistów, wykładom przysłuchiwali się również działacze ze Szwecji oraz z Czech. Poniżej przedstawiamy wideo-zapis z konferencji, jaki na platformie YouTube zamieściły kanały Polskie Sprawy oraz CEPowisle.

Zobacz również:
Warszawa: Nacjonalistyczna konferencja „Europa Przyszłości” (30/04/2017)
Warszawa: Konferencja europejskich nacjonalistów (10/11/2016)