Prześladowania za prawicowe poglądy nie są już jedynie domeną szeroko pojętego Zachodu. Uczęszczająca do klubu fitness w Swarzędzu kobieta została z niego wyrzucona, bo w mediach społecznościowych poparła wyrok Trybunału Konstytucyjnego i skrytykowała aborcję. Siłownia otrzymała już przedprocesowe pismo, a jej właścicielem ma być znany muzyk.

Wspomniana klientka siłowni zamieściła w mediach społecznościowych wpis dotyczący ostatniej debaty na temat aborcji. Jednoznacznie poparła w nim wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował przesłanki do aborcji eugenicznej. Jej zdaniem przerywanie ciąży można porównać do morderstwa, natomiast wydarzenia towarzyszące „Strajkowi Kobiet” były wandalizmem.

Kilka dni po zamieszczeniu wpisu kobieta zorientowała się, że nie jest już członkiem klubu fitness ze Swarzędza w województwie wielkopolskim. Dodatkowo została wyrzucona z wewnętrznej grupy siłowni. Radio Poznań twierdzi, że właścicielem placówki ma być jeden ze znanych muzyków. Dodatkowo informację o usunięciu kobiety na wspomnianym forum zamieściła jedna z trenerek.

Sprawą zajęli się już prawnicy reprezentujący Instytut na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”. Wysłali zresztą pismo przedprocesowe do klubu. Twierdzą w nim, że co prawda w Polsce obowiązuje wolność gospodarcza, ale w tym zakresie doszło do naruszenia prawa. Odmowa świadczenia usług była bowiem spowodowana poglądami politycznymi wspomnianej kobiety. Z tego powodu prawnicy domagają się przede wszystkim przeprosin dla swojej klientki.

Na podstawie: radiopoznan.fm.