AN Italia29 maja włoscy autonomiczni nacjonaliści zorganizowali w górskiej miejscowości Bardonecchia spontaniczną manifestację przeciwko kapitalizmowi. Oprócz inicjatorów akcji, tj. lokalnej komórki AN, na marszu stawili się również działacze autonomicznej grupy Resistenza Nazionale, nacjonaliści z Turynu (ANS Torino) i Ivrei, oraz aktywistki żeńskiego ruchu Resistenza Femminile.
Powodem zorganizowania pochodu w tym mieście była pogarszająca się sytuacja materialna mieszkańców regionu Piermont, za którą odpowiedzialna jest prywatyzacja coraz większej ilości zakładów pracy, w wyniku czego każdego dnia pracownicy narażeni są na utratę posady. Nacjonaliści zamierzali również ukazać, że obecny (kapitalistyczny) system nie daje młodym ludziom perspektyw, bowiem prywatyzowane zakłady pracy zostają bezpowrotnie zamykane.
Podczas manifestacji rozdano 200 ulotek zapoznających z ideą nowoczesnego nacjonalizmu i informujących o celu zgromadzenia. Bardonecchia należy do jednej z najchętniej odwiedzanej przez turystów miejscowości, dlatego też ulotki trafiły również w ich ręce. Pochód zakończył się pod Ratuszem, gdzie wygłoszono przemówienia oraz jeszcze raz przypomniano przyglądającym się przechodniom o powodach jego zorganizowania. W marszu uczestniczyło trochę ponad 50 aktywistów, głównie z lokalnej prowincji (Bardonecchia, Turyn, Ivrea).