Witamy po kilkutygodniowej przerwie na nowej odsłonie portalu Autonom.pl. Chwilowa nieobecność w sieci spowodowana była atakiem hakerskim na naszą stronę, jaki miał miejsce dzień przed 11 listopada i który zmobilizował nas w końcu do rozwinięcia formy serwisu.

Co znamienne, nie pierwszy już atak hakerski na nasz portal, zwłaszcza w kontekście 11 listopada, po raz kolejny potwierdził znane porzekadło „w internecie wojownicy, ciamajdy na ulicy” i ukazał fałszywość rzekomej „antysystemowości” środowisk lewackich. Dzień przed 11/11 na łamach naszego portalu ukazał się bowiem umieszczony przez „antyfaszystów” komunikat obwieszczający „zbiórkę na lewaków” przed warszawskim Marszem Niepodległości, do której miało dojść akurat w miejscu, gdzie tego dnia gromadziły się liczne siły policyjne. Wystawianie swoich oponentów policji, jakkolwiek niechęcią czy nienawiścią by się ich nie darzyło, pozostawiamy bez komentarza, choć ochocza współpraca środowisk „antyfaszystowskich” z policją raczej nikogo już nie dziwi.

Mamy nadzieję, że nowa odsłona portalu przypadnie Wam do gustu i będziecie nas odwiedzać równie często, jak czyniliście to dotychczas. Portal tworzymy głównie z myślą o Was, Czytelnikach, dlatego też obiecujemy wzmożoną pracę oraz jesteśmy otwarci na Wasze pomysły i sugestie. Zachęcamy również do nadsyłania swoich artykułów i przemyśleń – łamy Autonom.pl są otwarte dla każdego. Nasz adres mailowy znajdziecie w zakładce Info/Kontakt.

Tymczasem przypominamy o zakończonym właśnie konkursie Fedelta.pl i Autonom.pl, na który wpłynęło bardzo wiele interesujących prac. Odzew naprawdę nas zaskoczył! Jesteśmy w trakcie oceniania nadesłanych esejów i w najbliższych dniach najciekawsze z nich zostaną opublikowane, zaś ich autorzy/autorki – zgodnie z zasadami konkursu – nagrodzeni upominkami od sklepu Fedelta.

Redakcja Autonom.pl