Po raz kolejny wielkopolscy aktywiści skupieni w grupie Autonomicznych Nacjonalistów Wielkopolska zebrali fundusze na pomoc potrzebującym. W jednym z wielkopolskich miast potrzebującej rodzinie wychowującej syna z lekkimi zaburzeniami rozwoju w świątecznym darze zostały przekazane m.in. artykuły spożywcze, owoce, kawa, artykuły chemii gospodarczej oraz prezent dla chłopca – łyżwy „2 w 1” z rolkami. W innych województwach wielkopolscy AN „na emigracji” zaangażowali się m.in. w pomoc dla schroniska dla zwierząt, czy wsparciu fundacji dla bezdomnych.

Nie jest to pierwsza rodzina, której wielkopolscy AN przekazują dary. Poprzednio, cokwartalną pomocą (Boże Narodzenie, Wielkanoc itd.) objęta była inna potrzebująca rodzina. Jeden z członków grupy otrzymał informacje o samotnym ojcu wychowującym syna w trudnych warunkach – matka zmarła na raka i od tamtego czasu ojciec ledwo „wiązał koniec z końcem”. Przez rok potrzebujący regularnie otrzymywali wsparcie w postaci zarówno produktów pierwszej potrzeby (chemia gospodarcza, artykuły spożywcze takie jak kasza, ryż czy wór pyrów), jak i np. spełnione zostało marzenie młodego chłopca w postaci stroju piłkarskiego jednej z wiodących zachodnich drużyn, ówcześnie z silną reprezentacją polskich gwiazd.

Dzięki pomocy AN Wielkopolska oraz innych ludzi i grup dobrej woli samotny ojciec uzyskał względną płynność finansową, a warunki życia jego i jego syna polepszyły się na tyle, że można było się skupić na innych, bardziej potrzebujących.

Pomoc aktualnie wytypowanej rodzinie będzie kontynuowana periodycznie, nie tylko z okazji świąt – pamiętajmy, że najbardziej potrzebujący wymagają darów i zainteresowania przez cały rok, wliczając w to szczególnie takie obciążające finansowo momenty w roku jak początek roku szkolnego (wyprawki szkolne), nadejście zimy (ciepłe ubrania), czy nawet początek wakacji (akcesoria dla twórczego i aktywnego wypoczynku dla najmłodszych).

Naszą drogą solidaryzm!
AN WLKP