stegner-ralfWiceprzewodniczący niemieckich socjaldemokratów Ralf Stegner stwierdził, że osoby ostrzegające przed napływem imigrantów potrzebują porady lekarskiej, a nie politycznej. Dodatkowo oskarżył on Rosję o wspomaganie narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

Stenger udzielił wywiadu niemieckiej edycji portalu „Huffington Post”, w którym przede wszystkim skrytykował osoby przestrzegające przed napływem imigrantów do kraju naszego zachodniego sąsiada i przed groźbą jego islamizacji. Wiceszef Socjaldemokracji Partii Niemiec (SPD) stwierdził, że ta część niemieckiego społeczeństwa powinna znaleźć się pod opieką lekarską, a nie polityczną, natomiast niechęć do obcokrajowców bierze się z nadużywania ubiegłorocznych wydarzeń w Kolonii. Wówczas doszło do wielu przypadków molestowania kobiet i napaści na nie ze strony imigrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, co według Stegnera w tym roku już się nie powtórzy.

Jednocześnie wicelider socjaldemokratów ostrzegł przed narodowo-konserwatywną Alternatywą dla Niemiec (AfD), która ma według niego otrzymywać wsparcie Rosji przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Stegner dodał, iż wpływ Rosjan jest zwłaszcza widoczny w sieciach społecznościowych.

Na podstawie: jungefreiheit.de, huffingtonpost.de.