BudahazyPrzed sądem w Budapeszcie rozpoczął się w środę proces przeciwko znanemu węgierskiemu działaczowi nacjonalistycznemu György’emu Budaházy i jego szesnastu kompanom. Aktywiści zrzeszeni w grupie Hunnia Csoport zostali oskarżeni o „akty terrorystyczne i świadome spowodowanie obrażeń ciała”.

Według sądu „Budaházy kierował grupą, której celem było wpłynięcie na decyzje parlamentu poprzez atakowanie deputowanych”. W akcie oskarżenia napisano, że podsądni w grudniu 2007 r. zaatakowali przy użyciu broni palnej i koktajli Mołotowa domy socjalistycznych i liberalnych deputowanych, b. ministra edukacji Istvána Hillera i b. ministra gospodarki Janosa Koki, a w lutym 2008 r. przeprowadzili podobne ataki na innych deputowanych. Oskarżonym zarzuca się również ataki z użyciem koktajli Mołotowa na siedziby Związku Wolnych Demokratów oraz Węgierskiej Partii Socjalistycznej.

György Budaházy został aresztowany 17 czerwca 2009 roku i od tamtej pory przebywa w areszcie. Jest on najbardziej znanym na Węgrzech więźniem politycznym, w akcje solidarnościowe a także doraźną pomoc związaną z pokryciem kosztów prawnych włączyło się wiele węgierskich organizacji nacjonalistycznych. Nacjonaliści twierdzą, że akt oskarżenia przeciwko György’emu Budaházy i grupie Hunnia Csoport bazuje na poszlakach i fałszywych oskarżeniach, nie ma bowiem jednoznacznych dowodów mogących potwierdzić „działalność terrorystyczną”. Podczas demonstracji nacjonalistów domagających się uwolnienia więźniów politycznych wielokrotnie dochodziło do brutalnych ataków policji na demonstrujących.