orbanoPremier Węgier Viktor Orbán powiedział w trakcie panelu dyskusyjnego na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Krynicy, że państwa naszej części Europy powinny wykorzystać wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej do przeprowadzenia kontrrewolucji kulturalnej.

Szef węgierskiego rządu uczestniczył w Krynicy w panelu dyskusyjnym wraz z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. W trakcie swoich wypowiedzi Orbán dawał do zrozumienia, iż elity Unii Europejskiej prowadzą politykę zastępowania tożsamości narodowych tożsamością europejską, która nie ma jednak nic wspólnego z wartościami na jakich przez setki lat budowano nasz kontynent. Sprzeciw wobec tego projektu pokazała jednak Wielka Brytania, która w referendum postanowiła o wyjściu z unijnych struktur, dzięki czemu obecnie możliwe jest przeprowadzenie w Europie kontrrewolucji kulturalnej.

Zdaniem lidera prawicowego Fideszu, Europa Środkowa przywiązana jest do tradycyjnych wartości, a blisko 100 milionów zamieszkujących ją osób mogłoby skierować europejską kulturę do jej źródeł, które powinny być zapisane w dokumentach europejskich.

Na podstawie: pch24.pl, mno.hu.