Władze Warszawy rozpisały konkurs na prowadzenie całodobowego schroniska dla osób należących do mniejszości seksualnych. W ten sposób prezydent Rafał Trzaskowski zamierza zrealizować swoje zobowiązania wobec ruchu tęczowych aktywistów, które zawarł w podpisanej przez siebie „Warszawskiej Deklaracji LGBT+”.

Jako pierwsze o rozpoczęciu konkursu poinformowało stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza”. Przypomniało jednocześnie, że gospodarz stołecznego ratusza na początku swojej kadencji, czyli na jesieni 2019 roku, złożył podpis pod „Warszawską Deklaracją LGBT+”. Zobowiązał się w niej do spełnienia szeregu postulatów podnoszonych przez ruchy dewiantów seksualnych.

Przedstawiciele wspomnianego stowarzyszenia są więc niezwykle zadowoleni, że Trzaskowski zaczął realizować swoje zobowiązania. Ich zdaniem „sytuacja osób LGBT+ w Polsce i w Warszawie jest naprawdę zbyt trudna, żeby obstawać przy fasadowych i czysto wizerunkowych działaniach”. Na jesieni ubiegłego roku prezydentowi stolicy zarzucano bowiem brak aktywności w tym zakresie.

Teraz według wiceprezydent Warszawy Aldony Machnowskiej-Góry, rozstrzygnięcie konkursu przyniesie homoseksualistom wiele korzyści. Pomocą będą więc objęci przedstawiciele mniejszości seksualnych, którzy „musieli opuścić dom lub zostali z niego wyrzuceni”. Zwycięzca konkursu w postaci organizacji pozarządowych otrzyma tym samym do dyspozycji miejski lokal, aby w nim zorganizować hostel.

Na podstawie: polsatnews.pl.