1 marca już po raz kolejny Polacy mieli możliwość by w godny sposób oddać hołd bohaterom niepodległościowego podziemia. Tradycyjnie już Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obfitował w wielość wydarzeń organizowanych przez struktury państwowe jak również przez rozmaite inicjatywy społeczne. Wciąż bowiem dzień ten stanowi nie tylko okazje do edukacji najmłodszych członków narodu, ale dla naszych politycznych oponentów jest asumptem do zwierania szeregów by – co szczególnie smutne – bezpodstawnie profanować pamięć i cześć antykomunistycznych żołnierzy.

W Warszawie skromna delegacja lokalnych autonomicznych nacjonalistów udała się pod Pomnik Pomordowanych w Praskich Więzieniach mieszczący się przy ul. Namysłowskiej 6. W miejscu tym, ważnym historycznie, z inicjatywy Szturmowców zawiązana została pikieta. W kilkudziesięcioosobowym gronie wygłoszono dwa przemówienia, w których zaakcentowano nie tylko wierność Żołnierzy Wyklętych, ale po raz kolejny podkreślono wymiar ich bohaterstwa w kontekście zastopowania procesu sowietyzacji Polski. W trakcie uroczystości odczytano również apel poległych, złożono wieniec, odśpiewano hymn a monumentalny nastrój wydarzenia dopełniały odpalone pochodnie.

Poza organizatorami wydarzenia, lokalnymi autonomicznymi nacjonalistami obecni byli również działacze Narodowego Odrodzenia Polski i stowarzyszenia Niklot. Nie zabrakło również lokalnych mieszkańców, którzy w trakcie uroczystości z zainteresowaniem dołączali się jako uczestnicy pikiety.

R.
zdjęcia: szturmowcy.org