W poniedziałek w północnej części Kosowa doszło do starć pomiędzy siłami NATO i serbskimi demonstrantami. Były one spowodowane rozpoczęciem pracy przez burmistrzów wybranych w wyborach samorządowych zbojkotowanych przez kosowskich Serbów. Teraz Stany Zjednoczone nałożyły szereg sankcji na władze samozwańczej republiki, uznając działania władz w Prisztinie za celowe prowokacje. Blisko 30 członków "sił pokojowych" KFOR oraz ponad 50 serbskich demonstrantów zostało rannych w trakcie poniedziałkowych zamieszek w północnym Kosowie. Starcia związane były z rozpoczęciem pracy przez kilku nowych burmistrzów, którzy zostali...
Więcej

Według opublikowanych przed kilkoma dniami statystyk, amerykańskie wojska potajemnie prowadzą zbrojne działania w 75 państwach na świecie, w których wykonują „misje przeciwko Al-kaidzie”. Zdecydowana większość rządów państw objętych programem misji nie miała o nich pojęcia.
Barrack Obama wydał specjalne dyrektywy, dzięki którym żołnierze biorący udział w tajnych misjach mogą działać „tak stanowczo i agresywnie, jak tylko jest to możliwe”, oraz na które nie zezwalała nawet mocno prowojenna administracja rządu Georga W. Busha. Od czasu objęcia swojej prezydentury Obama w ciągu 18 miesięcy zarządził wielką ekspansję sił wojskowych m.in. na Bliskim Wschodzie, w Afryce (zwłaszcza na jej ‚rogu’), a także w Jemenie i innych krajach azjatyckich. Zwiększenie działań wojskowych nie przeszkadzało mu jednak w odebraniu pokojowej nagrody Nobla, czy też „wypłynięciu” w swojej kampanii prezydenckiej na hasłach antywojennych.