szwecja-imigDo kolejnego zabójstwa doszło w jednym z ośrodków dla imigrantów w Szwecji. Pchnięta nożem w gardło został 19-letni mieszkaniec placówki, a policja nie chce ujawnić informacji o narodowości podejrzanych o jego zabójstwo.

19-letni imigrant został zamordowany w ośrodku dla imigrantów w mieście Storå w południowej Szwecji, a jego oprawcy pchnęli go nożem w gardło, po czym został on przewieziony do szpitala, gdzie zmarł w wyniku odniesionych ran. Policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia aresztowali trzy osoby podejrzane o udział w zabójstwie. Dwie z nich znajdowały się na terytorium ośrodka, natomiast trzecia próbowała uciec, jednak została zatrzymana przez policję w pobliskim Lindesberg.

Policjanci twierdzą, że motyw zabójstwa nie jest jeszcze znany, a także odmówili oni ujawnienia narodowości sprawców w wieku od 25 do 30 lat. Minister migracji Morgan Johansson nazwał incydent „tragicznym”, zaznaczając jednocześnie, że część mieszkańców ośrodków jest sfrustrowanych z powodu długiego oczekiwania na rozpatrzenie ich wniosków o udzielnie azylu w Szwecji.

Morderstwo w Storå jest trzecim podobnym przypadkiem odnotowanym w tym roku na terenie ośrodków dla imigrantów. Z tego powodu w placówkach podwojono liczbę strażników.

Na podstawie: thelocal.se.