bfgSzkocka minister sprawiedliwości Michael Matheson napisała list do brytyjskiej minister spraw wewnętrznych Amber Rudd, w którym domaga się wprowadzenia zakazu wjazdu do Wielkiej Brytanii dla amerykańskiej grupy Bound for Glory. Legenda sceny Rock Against Communism ma zagrać 22 października w Edynburgu.

Minister sprawiedliwości Szkocji w swoim liście do minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii zapewnia, że jest gotowa podjąć wszelkie kroki w celu odwołania koncertu amerykańskiej grupy Bound for Glory, ponieważ jej zdaniem będzie ona promować w Szkocji ideologię „nienawiści”. Według Matheson najlepszym rozwiązaniem tego problemu miałaby być odmowa wjazdu członków zespołu do Wielkiej Brytanii, lecz jej doradcy prawni szukają innych możliwości zablokowania koncertu legendy sceny RAC. Szkocka polityk może w tej sprawie liczyć na wsparcie policji, która zapewnia, iż wie o planowanym występie i robi wszystko, aby otrzymać szczegółowe informacje na temat miejsca tego wydarzenia. Swoją cegiełkę dołożyli też „antyfaszyści” z organizacji Nadzieja nie Nienawiść, którzy zebrali blisko 17 tys. podpisów sprzeciwiających się przyjazdowi Bound for Glory do Szkocji.

Koncert ma odbyć się w jeszcze nieznanym miejscu 22 października. Organizatorzy koncertu amerykańskich muzyków reklamują go jako „największy w historii koncert białej muzyki w Szkocji”.

Na podstawie: theguardian.com.