syrian-amy-aleppoSyryjskim siłom rządowym udało się odciąć ostatnią drogę, przez którą terroryści (tzw. „rebelianci”) w jednej z części Aleppo mogli otrzymywać wsparcie militarne. Rząd Baszara al-Assada od dłuższego czasu prowadzi ofensywę mającą na celu wyzwolenie całego obszaru tego największego syryjskiego miasta.

Siły rządowe znajdujące się na północny zachód od Aleppo w czwartek rozpoczęły ostrzał drogi Castello, która była ostatnią trasą dzięki której terroryści mogli wydostać się z zajmowanych przez siebie części największego miasta Syrii, a także otrzymywać broń i innego rodzaju wsparcie. Dzięki okrążeniu rebeliantów we wciąż zajmowanej przez nich części Aleppo, wojska wierne prezydentowi Baszarowi al-Assadowi mogą kontynuować ostrzał pozycji opanowanych przez ekstremistów.

Dzień wcześniej rząd Syrii ogłosił 72-godzinny rozejm na terytorium całego kraju, który nie obejmował jednak rejonu Aleppo, w którym stacjonują terroryści z Frontu al-Nusra, a więc odnogi syryjskiej Al-Kaidy, oraz terytoriów zajmowanych przez bojowników Państwa Islamskiego.

Wojsko Syrii przed operacją odcięcia „rebeliantów” od regionów poza Aleppo, wyzwoliło kilka miejscowości znajdujących się nieopodal tego miasta.

Na podstawie: presstv.ir, sana.sy.