syrian-amy-aleppoSyryjskie wojska rządowe są coraz bliżej zajęcia kluczowej dzielnicy na obszarze wschodniego Aleppo. Obserwatorzy konfliktu twierdzą, że syryjska armia przy rosyjskim wsparciu już niedługo może kontrolować większość tej części miasta, bowiem „rebelianci”, którzy nie opuszczą spokojnie miasta mają zostać zniszczeni.

Siły wierne prezydentowi Baszarowi al-Assadowi wyzwoliły już większość Aleppo spod okupacji terrorystów, ale walki toczą się wciąż we wschodniej części miasta. Wojska rządowe są o krok od zajęcia dużego osiedla Shaar w dzielnicy Wschodniego Aleppo, co oznaczałoby wówczas, że blisko 70 proc. terytorium tej części miasta znajdzie się ponownie pod kontrolą władzy w Damaszku. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka wspierające przeciwników al-Assada alarmuje, że kluczowa część dzielnicy jest już właściwie zajęta przez syryjskie wojsko, natomiast „rebelianci” są zmuszeni do prowadzenia wojny na wyniszczenie.

Szybkie postępy syryjskiego wojska w ostatnim czasie spowodowały, że terroryści starają się już tylko bronić kluczowej enklawy w tej części Aleppo. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zapowiedział natomiast, iż uzbrojone oddziały, które nie opuszczą miasta zostaną uznane za terrorystów i zniszczone.

Na podstawie: aljazeera.com, polskatimes.pl.