syrian-armyAmbasador Syrii w Rosji, Riyad Haddad, powiedział, że siły rządowe przygotowują się do przeprowadzenia decydującej bitwy, którym celem będzie wyzwolenie miasta Aleppo, będącego drugą co do wielkości miejscowością w Syrii.

Syryjski dyplomata poinformował, że połowa Aleppo znajduje się w rękach terrorystów, natomiast druga część miasta znajduje się już pod kontrolą władz prezydenta Baszara al-Assada. Riyad Haddad podkreślił przy tym, że syryjska armia przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa otacza obecnie Aleppo i przygotowuje się do ofensywy lądowej, dzięki której miasto zostanie ostatecznie wyzwolone.

Haddad pochwalił jednocześnie dotychczasowe skutki działań rosyjskiego lotnictwa, którego naloty spowodowały, iż wielu terrorystów porzuciło swoje pozycje, a dodatkowo zniszczonych zostało wiele magazynów z bronią. Dyplomata podkreślił jednocześnie, że Syria jest w stałym kontakcie z Rosją w sprawie działań, tymczasem koalicja skupiona wokół Stanów Zjednoczonych działa na własną rękę.

Na podstawie: presstv.ir.