Część zebranych artykułów.Powódź, która w ostatnich tygodniach dotknęła wiele regionów Polski pokazała raz jeszcze, że w obliczu klęski Polacy potrafią okazać się sobie pomocni. W pomoc ludziom, którzy w wyniku powodzi stracili dobytek swojego życia zaangażowało się wiele organizacj,i a także zwykłych mieszkańców obszarów dotkniętych.
Województwo podkarpackie silnie odczuło skutki powodzi, z okolicznych miejscowości do Stalowej Woli i innych miast regionu ewakuowani byli ludzie z zalanych terenów. Tutaj też zorganizowano akcje pomocy, zakwaterowanie w szkołach oraz zbiórki potrzebnych rzeczy. W takiej sytuacji liczy się każda pomoc, nie mogliśmy więc nie przyłączyć się do niej na miarę naszych możliwości. Dzięki zorganizowanej na prędko zbiórce pieniędzy oraz odzieży, udało nam się dostarczyć ubrania oraz warte kilkaset złotych środki czystości, artykuły spożywcze, wodę i najpotrzebniejsze w codziennym życiu rzeczy do kilku miejsc w regionie gdzie odbywały się zbiórki, lub gdzie przebywali poszkodowani.
Zdajemy sobie sprawę, że pomoc będzie jeszcze potrzebna, dlatego cały czas staramy się gromadzić różne potrzebne rzeczy, które będziemy mogli dostarczyć powodzianom w najbliższym czasie.