Słowacka minister kultury Martina Šimkovičova nie będzie przekazywała pieniędzy podatników organizacjom pozarządowym związanym z ruchem LGBTQWERTY. Jej zdaniem budżet kraju ma obecnie ważniejsze wydatki, a NGOsy za otrzymywane dotychczas fundusze organizują wydarzenia polegające na przebieraniu mężczyzn w kobiece ubrania.

Šimkovičová poinformowała, że rząd Roberta Fico musi mierzyć się z kryzysem finansów publicznych, który jest pozostałością po rządach ugrupowań liberalno-konserwatywnych. Z tego powodu organizacje LGBTQWERTY nie będą mogły liczyć na pieniądze z puli budżetowej należącej do Ministerstwa Kultury.

Polityk Słowackiej Partii Narodowej zwróciła przy tej okazji uwagę na niedorzeczne działania NGOsów. Niedługo w Koszycach mają na przykład odbyć się warsztaty „Drag Queen”, polegające głównie na zakładaniu przez mężczyzn kobiecych ubrań i nakładaniu im makijażu. Według Šimkovičovej organizatorzy tego wydarzenia otrzymali w ubiegłym roku 336 tys. euro.

Słowacka minister kultury podkreśla, że już wcześniej zapowiadała „powrót do normalności”. Z tego powodu jej resort nie będzie także finansował „parad równości” i warsztatów w szkołach, odbywających się w ramach działalności ruchu LGBTQWERTY.

Na podstawie: startitup.sk, pravda.sk.