Wokalistka Sinead O’Connor zaszokowała niedawno światową opinię publiczną, ponieważ zdecydowała się przejść na islam, chociaż jeszcze kilka lat temu obnosiła się ze swoją wiarą chrześcijańską. Teraz zdecydowała się z kolei na opublikowanie w mediach społecznościowych uwag na temat białych ludzi, z którymi nie zamierza się już zadawać, bo „są obrzydliwi”.

O’Connor na swoim profilu na Twitterze, prowadzonym już pod jej nowym islamskim imieniem Shuhada’ Davitt, przeprosiła wpierw swoich fanów, bowiem nie ukrywała, iż jej opinia może zostać uznana za rasistowską. Jednocześnie wokalistka stwierdziła, że „nigdy nie pomyślałaby, że jej dusza poczuje coś takiego”, a chodzi jej o swoją niechęć do białych ludzi. Jej zdaniem są oni bowiem obrzydliwi i jeśli tak określa się „nie-muzułmanów” to nie zamierza już więcej spędzać z nimi czasu.

Piosenkarka w ostatnich latach wielokrotnie szokowała opinię publiczną, co może mieć związek z postępującą u niej chorobą afektywną dwubiegunową. Najpierw O’Connor nawróciła się więc na chrześcijaństwo, ponad rok temu ogłosiła zmianę imienia na Magda Davitt, natomiast teraz została muzułmanką i od kilku tygodni aktywnie promuje zasady tej religii.

Na podstawie: bbc.com, friatider.se.