Częstokroć niepoprawne politycznie amerykańskie kreskówki również musiały ulec absurdom związanym z protestami ruchu Black Lives Matter. Tym samym białe postacie występujące w „Simpsonach” i „Family Guy” będą mogły być dubbingowane jedynie przez aktorów z białym kolorem skóry, a w pozostałe role wcielą się przedstawiciele odpowiednich mniejszości etnicznych oraz rasowych.

Zmiany już wcześniej nastąpiły w innych produkcjach należących do gatunku animowanych sitcomów. Pod wpływem wydarzeń po śmierci amerykańskiego murzyna Geoge’a Floyda aktorów dubbingowych zmieniono między innymi w serialu „Central Park”, który był nadawany zaledwie od niecałego miesiąca. Podobnie stało się z emitowaną od trzech lat produkcją „Big Mouth”.

Ostatecznie pod naporem „antyrasistowskiego” wzmożenia ugięli się twórcy innych animowanych seriali dla dorosłych, a więc częstokroć politycznie niepoprawnych „The Simpsons” i „Family Guy’a”. W wypadku pierwszej z tych produkcji jeden z aktorów dubbingowych zrezygnował już w styczniu, ponieważ uznał odgrywaną przez siebie postać za „rasistowską”. Użyczał on bowiem głosu Apu Nahasapeemapetilonowi, czyli hinduskiemu właścicielowi sklepu.

Teraz z odgrywania swoich dotychczasowych ról zrezygnowali inni biali aktorzy, nagle uznając, że w ich dotychczasowe postacie powinni wcielać się aktorzy o odpowiednim kolorze skóry. Tym sposobem biali aktorzy mają odgrywać jedynie białe postacie, z kolei w innych przypadkach zaangażowane zostaną osoby wywodzące się z odpowiednich mniejszości narodowych i rasowych.

Na podstawie: breitbart.com, filmweb.pl.