pikieta-rzeszow-minZapraszamy na pikietę protestacyjną przeciwko wzrastającej inwigilacji i opresyjności służb państwowych wobec obywateli. Wyrazimy w niej również sprzeciw wobec projektu ustawy nr 1066, która zezwoliłaby na interwencję funkcjonariuszy obcych służb na terenie Polski. Pikieta odbędzie się 2 kwietnia (wtorek) w godzinach 14-16:30 w Rzeszowie.

Naczelnym powodem zorganizowania pikiety jest wpłynięcie do kancelarii sejmu z inicjatywy rządu w styczniu tego roku szokującego projektu ustawy nr 1066. W kompletnej medialnej ciszy rozpoczęły się prace nad tym niesłychanie kontrowersyjnym projektem. Jego wprowadzenie daje możliwość uczestnictwa na terenie Polski funkcjonariuszy z obcych państw (nie tylko unijnych) w misjach ratowniczych, ale również .. w ochronie imprez masowych i w tłumieniu zamieszek i wystąpień obywateli. Owi funkcjonariusze mieliby takie same uprawnienia jak policja czy ABW, z użyciem broni palnej włącznie (!).

Wprawdzie według przewodniczącego Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych posła Marka Biernackiego prace na tym projektem ustawy zostały zawieszone, to jednak pikietę za zasadną z dwóch powodów:

1. Nie ufamy rządom III RP i mamy głębokie obawy, że projekt pod przykryciem kolejnego odcinka telenoweli pt. „Mama Madzi” (czy jakiejkolwiek innej „sensacji”) i żałosnych partyjnych przepychanek jednak wcześniej czy później przejdzie.

2. Nawet jeśli zostanie porzucony warto uświadomić rodaków jakie „pomysły” ma nasza władza i jakimi środkami chce za wszelką cenę ujarzmić swoich obywateli

Pikieta ma jednak szerszą formułę, ponieważ istnienie iście orwellowskiego państwa policyjnego przejawia się też w innych aspektach.

– Polska jest europejskim liderem w ilości zakładanych podsłuchów i liczbie teleinformatycznie inwigilowanych obywateli

– bez odpowiednich regulacji prawnych w zastraszającym tempie rośnie liczba kamer monitoringu wizyjnego

– antywolnościowa znowelizowana ustawa o zgromadzeniach publicznych

– zakupienie przez policję urządzeń LRAD, które służą jako bezkrwawy środek do walki z tłumem

– wzrastające uprawnienia kolejnych służb porządkowych

– represje i naciski na uczestników protestów społecznych, kibiców czy uczestników manifestacji (np. Marszu Niepodległości)

– nadużycia związane ze stosowanie aresztu jako środka zapobiegawczego

i wiele, wiele innych.

Jeśli również zauważasz problem i nie chce żyć w takim państwie zapraszamy na pikietę.

Czas i miejsce: 2 kwietnia 2013 r.

godzina 14  – ul. Grunwaldzka (u zbiegu z ul. Bernardyńską)

godzina 15 – ul. 3 Maja (koło I LO)

godzina 16 – Rynek

Organizatorzy:   Narodowy Rzeszów, miejscowe oddziały ONR i MW.

pikieta-rzeszow-plakat

za: nrrz.blogspot.com/2013/03/przeciwko-panstwu-policyjnemu-pikieta.html