Nieco później niż zamierzaliśmy, jednak w końcu możemy ogłosić wyniki drugiej już edycji wspólnego „esejowego” konkursu portalu Autonom.pl i sklepu Fedelta Polska. Tym razem oczekiwaliśmy Waszych prac na temat  „Realna niepodległość w XXI wieku. Co jest potrzebne Polakom, aby ją uzyskać?” i odzew naprawdę nas zaskoczył. Ciężko było wyłonić trzech zwycięzców, gdyż nadesłane prace przedstawiały naprawdę ciekawe wątki i zagadnienia, jednak po wielu rozmowach udało nam się wybrać trzy najbardziej według nas interesujące eseje.

Konkurs wygrali kolejno: NRRZ (1 miejsce), jj56 (2 miejsce) i Grabarz UP (3 miejsce). Zwycięzcom gratulujemy i odezwaliśmy się już do Was drogą e-mailową. Nagrody ufundowane przez sklep Fedelta Polska znajdą się w Waszych rękach tak szybko, jak to możliwe. Tymczasem wszystkie trzy eseje publikujemy na łamach portalu i gorąco zachęcamy wszystkich do ich lektury.

Jak już wspomnieliśmy w pierwszym akapicie, „walka” była wyrównana i rozstrzygnięcie konkursu było dla nas nie lada zagwozdką. Wszystkim osobom, które nadesłały swoje prace na konkurs serdecznie dziękujemy i liczymy, że nie był to Wasz ostatni kontakt z łamami Autonom.pl. Przypominamy, że chętnie publikujemy również teksty „pozakonkursowe” – a więc jeśli jakiś temat wydaje się Wam warty poruszania na naszym (i Waszym!) portalu, zapraszamy do nadsyłania swoich przemyśleń i artykułów.

Osobne podziękowania należą się sklepowi z odzieżą patriotyczną i kibicowską Fedelta Polska, który kolejny już raz ufundował nagrody i wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia wspólnego konkursu – jego celem było nie tylko zachęcenie Was do napisania prac na powyższy temat, lecz także wypromowanie idei niepodległościowej i przypomnienie o zbliżającym się tuż po ogłoszeniu konkursu Święcie Niepodległości. Dziękujemy!

Redakcja Autonom.pl