Rosyjscy wyznawcy prawosławia i katolicyzmu zamierzają kontynuować wspólne akcje na rzecz chrześcijan zamieszkujących Syrię. Niedługo w Syrii i Libanie mają zostać przeprowadzone rozmowy przedstawicieli obu wyznań, dotyczące możliwości odbudowy świątyń zniszczonych w trakcie trwającego ponad pięc lat konfliktu.

Sekretarz Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego ks. Stefan Igumnow zapowiedział, że w najbliższej przyszłości na terenie Syrii i Libanu będą prowadzone rozmowy przedstawicieli wszystkich chrześcijańskich wyznań. Mają one dotyczyć przede wszystkim odbudowy świątyń zniszczonych w czasie trwania syryjskiego konfliktu oraz możliwości i sposobów ich odbudowania. Przedstawiciel Kościoła katolickiego w Rosji dodał, że na Kubie doszło do spotkania papieża Franciszka i patriarchy Cyryla, które dotyczyło m.in. wspólnych działań prawosławnych i katolików na rzecz ratowania chrześcijan w Syrii.

Dwa miesiące temu dzięki wspólnym wysiłkom rosyjskich wyznawców prawosławia oraz katolicyzmu na terenie Syrii przeprowadzono akcję, dzięki której tamtejsze dzieci wykonały rysunki i apele do społeczności międzynarodowej o zakończenie wojny.

Na podstawie: pl.radiovaticana.va.