radom-powitanie-wiosnyMimo, iż w tym roku pierwszy dzień wiosny przypominał raczej środek zimy; narodowcy z Radomia postanowili uczcić go pikietą z tradycyjnymi dla tego dnia elementami.

„Narodowe przywitanie wiosny” oficjalnie organizowane przez radomską Młodzież Wszechpolską pod Urzędem Miasta, zgromadziło spory tłumek młodzieży, w tym kilkuosobową delegację Narodowego Radomia, sympatyków Narodowego Odrodzenia Polski, Niklota oraz pojedynczych kibiców miejscowych klubów. Pojawiają się transparenty „Młodzież Wszechpolska Radom” oraz „Wielka Polska Narodowa”; NR rozwija swoją debiutującą na tym wydarzeniu flagę z herbem miasta i czarnym sztandarem. Od początku jesteśmy pod czujnym okiem (i aparatem) panów w mundurach.

Pikietę rozpoczynamy przemówieniem aktywisty Narodowego Radomia, które skupiało się na walce rządu Donalda Tuska z piłkarskimi fanatykami; zakończonym hasłami o tej samej tematyce. Dalej pałeczkę przejmuje organizator czyli MW, dwoma przemówieniami krytykującymi politykę Platformy Obywatelskiej. W przerwach aktywista NR zapodawał hasła o tematyce narodowej oraz antyplatformerskiej. Wśród nich pojawiają się taki hity jak: „Byłeś w ZOMO byłeś w ORMO, teraz jesteś za platformą” oraz „Każdy z nas to wie, kto populistą jest…”.

Hitem pikiety miało być tradycyjne spalenia marzanny, którą tego dnia zagrał sam Donald Tusk; niestety smutni panowie straszą organizatora wysokimi mandatami i Młodzież Wszechpolska ogranicza się do „przeturlania kukły po bruku”. Pikieta wywołuje dość duże zainteresowanie przechodniów oraz lokalnych mediów.

Po około 40 minutach wydarzenie dobiega końca. Narodowcy ze strony MW idą na narodową integrację; zaś aktywiści NR udają się na koncert „Muzyczna artyleria II”, organizowany przez miejscowy Związek Strzelecki. Grał na nim zespół  CHRISTHOLE, mający w swoim repertuarze piosenki pro narodowe.

Agnieszka

powitane-wiosny01

powitanie-wiosny02

powitanie-wiosny03

powitanie-wiosny04