Krytycznie i zarazem kontrowersyjnie na temat szczepionek na koronawirusa wypowiedział się rabin Daniel Asor. Przemawiając do swoich zwolenników ostrzegał on przed szczepieniami, ponieważ mogą one doprowadzić do niepożądanych konsekwencji. Mianowicie „może ona uczynić ludzi gejami”.

Asor jest popularnym w Izraelu ultraortodoksynym rabinem. Posiadając własną oddaną grupę swoich wyznawców nie bał się więc zakwestionować instrukcji innych liderów tej społeczności, którzy wydali instrukcje dotyczące szczepionek. W porównaniu do trzech najstarszych rabinów – Chaima Kaniewskiego Gershona Edelsteina i Shaloma Cohena – odradza szczepienie się przeciwko koronawirusowi. 

Według Asora nie tylko szczepionka, ale także sam wirus został stworzony przez „globalny rząd światowy”. Ma on być zjednoczeniem różnych tajnych stowarzyszeń, wśród których wymienił iluminatów, wolnomularzy i założyciela Microsoftu, Billa Gatesa. Za jego pośrednictwem wybrane osoby zamierzają zaś stworzyć „nowy porządek świata”.

W związku z powyższym Asor wezwał swoich zwolenników, aby nie szczepili się na COVID-19. Szczepionka miała bowiem zostać stworzona właśnie przez „globalny rząd światowy”, a jej przyjęcie może wywoływać homoseksualizm wśród zaszczepionych osób.

Ortodoksyjny rabin krytycznie wypowiedział się na temat trzech wspomnianych na początku ortodoksyjnych przywódców religijnych. Bez przedstawienia dowodów oskarżył on Kaniewskiego, Edelsteina i Cohena o uleganie manipulacjom. Koncerny farmaceutyczne miały bowiem przekazać rabinom fałszywe informacje, aby w ten sposób otrzymać ich rekomendację. Ponadto Asor twierdzi, że podczas pandemii amerykańsko-izraelska mafia wspierała plan „rządu światowego”. 

Na podstawie: jpost.com.