W miniony piątek w sądzie w Illinois odbyła się pierwsza rozprawa Kyle’a Rittenhouse’a, amerykańskiego patrioty, który w obronie własnej zastrzelił dwóch lewackich bojówkarzy i trzeciego z nich ranił. Posiedzenie sądu odbyło się w charakterze on-line przy użyciu rozpowszechnionej w trakcie pandemii aplikacji Zoom.

Pomimo nagrań z wielu kamer, które jasno wskazują na działanie w obronie własnej (Kyle został zaatakowany przez grupę lewackich bojówkarzy, którzy pod szyldem „Black Lives Matter” szabrowali sklepy) 17-latkowi zarzuca się m.in. umyślne zabójstwo pierwszego stopnia, za co grozić może nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Obrona Kyle’a Rittenhouse’a na pierwszej rozprawie skupiła się jednak na tym, aby kolejne rozprawy odbywały się w rodzinnym stanie 17-latka, gdyż sąd zamierza przenieść proces do miasta Kenosha, gdzie miały miejsce rzeczone zajścia. Zdaniem obrony atmosfera w tym mieście działa na niekorzyść ich klienta, w związku z czym wnioskuje o inną lokalizację.

W międzyczasie zespół prawny, któremu przewodniczy znany adwokat John Pierce, przygotował film dowodzący niewinności Rittenhouse’a. „Prawda w 11 minutach” to szczegółowy zapis zajść w Kenosha, zawierający także niepublikowane wcześniej nagrania. Prawnicy amerykańskiego patrioty zdecydowali się na udostępnienie filmu w sieci, by uciąć oczerniające ich klienta medialne publikacje. Serwis YouTube uznał materiał za „kontrowersyjny”, w związku z czym aby go obejrzeć należy być zalogowanym użytkownikiem. Materiał publikujemy poniżej.

Cały czas trwa również akcja solidarnościowa polegająca na wysyłaniu do aresztu, w którym przebywa Kyle, listów i pocztówek z wyrazami wsparcia. Szczegóły akcji znaleźć można w opublikowanej na Autonom.pl wiadomości Wyślij kartkę do Kyle’a Rittenhouse’a – akcja solidarnościowa.

na podstawie: twitter.com/MythinformedMKE, nationalfile.com