Już drugie przedsiębiorstwo produkujące maszyny do głosowania zdecydowało się pozwać FOX News. Prawicowej amerykańskiej stacji telewizyjnej zarzuca się rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, co miało przyczynić się do pogorszenia wizerunku firmy i prześladowań pracowników. Chodzi o zarzuty dotyczące manipulowania ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi.

Pozew złożony przez Dominion w sądzie stanu Delaware jest następstwem lutowej skargi innego producenta sprzętu do liczenia głosów, czyli firmy Smartmatic. Pierwsze ze wspomnianych przedsiębiorstw domaga się więc odszkodowania w kwocie blisko 1,6 miliardów dolarów, które miałaby zapłacić stacja FOX News. Dominion w ostatnich tygodniach pozwał zresztą kilka osób fizycznych.

Firma uważa, że informacje rozpowszechniane przez FOX News były nieprawdziwe i zaszkodziły jej reputacji. Miały też doprowadzić do ataków na pracowników Dominion. Prawicowa stacja zarzucała bowiem firmie fałszowanie wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo jej krytycy bez żadnych dowodów twierdzili, że kierownictwo Dominion głosowało na Joe Bidena.

Sama stacja odpiera zarzuty producenta maszyn do głosowania. FOX News jest dumne ze swoich relacji z ubiegłorocznych wyborów, bo miały one spełniać najwyższe standardy amerykańskiego dziennikarstwa. Właściciel kanału zamierza więc bronić się przed „bezpodstawnym procesem sądowym”, który ma zresztą naruszać pierwszą poprawkę do tamtejszej konstytucji.

Na podstawie: theverge.com, wirtualnemedia.pl.