erdogan-turcjaTurecki prezydent Recep Tayyip Erdoğan w swoim wystąpieniu podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet skrytykował liberalne spojrzenie na wartości rodzinne, które jego zdaniem wcale nie prowadzi do wyzwolenia kobiet, tak jak ma to miejsce w przypadku ich macierzyństwa.

Erdoğan wygłosił przemówienie podczas konwencji tureckich robotnic, jaką w Ankarze zorganizował Związek Zawodowy Tureckich Metalowców. Według tureckiego prezydenta nie da się wyzwolić kobiet poprzez niszczenie instytucji rodziny i rodzinnych wartości, ponieważ jest to de facto podejście prowadzące do wykorzystywania kobiet w każdej dziedzinie. Dla Erdoğana każda próba wykorzystywania siły roboczej i ciała kobiet w efekcie niesie za sobą negatywne skutki dla przyszłości społeczeństw. Widać to najlepiej w państwach zachodnich, gdzie można zaobserwować osłabienie instytucji rodziny, spadku populacji i upadku jakichkolwiek wartości.

Tureckie media przypominają, że prezydent tego państwa już w listopadzie 2014 r. krytykował równość kobiet i mężczyzn, ponieważ kobiety powinny zajmować zaszczytne miejsce w społeczeństwie, bowiem bez nich by one nie istniało. Erdoğan przestrzegał jednocześnie przed próbami dezawuowania islamu jako religii mającej uciskać kobiety.

Na podstawie: hurriyetdailynews.com.