kadyrowCzeczeński prezydent Ramzan Kadyrow wezwał wszystkie kraje islamskie i arabskie do podjęcia wspólnych działań przeciwko Państwu Islamskiemu. Muzułmański przywódca potępił zamachy we Francji, a podobny apel wystosował na dwa dni przed wydarzeniami w Paryżu.

Przywódca republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej napisał na swoim profilu na Instagramie, że za ataki we Francji odpowiadają bojownicy Państwa Islamskiego. Przykład ten pokazuje, iż terroryzm jest zjawiskiem międzynarodowym, zagrażającym całej ludzkości. Dlatego też Kadyrow zaapelował do wszystkich państw islamskich i arabskich, aby zjednoczyły swoje wysiłki przeciwko ekstremistom, ponieważ w chwili obecnej nie mają żadnych innych problemów.

Kadyrow podobny apel wystosował już 11 listopada, czyli na dwa dni przed zamachami we Francji, po tym jak IS opublikowało film z egzekucji 200 syryjskich dzieci. Czeczeński prezydent oskarżył wówczas amerykańskie służby specjalne i państwa zachodnie o dozbrajanie terrorystów, którzy następne zaczęli przelewać muzułmańską krew, destabilizować kolejne państwa i tym samym szkodzić wizerunkowi islamu na świecie.

Na podstawie: rt.com, sputnik.com.