poznan-precz-z-panstwem-policyjnymDo sejmu, z inicjatywy rządu, trafił projekt ustawy nr 1066. Ustawa ta przewiduje nadanie funkcjonariuszom i ratownikom obcych państw, w tym także państwom spoza Unii Europejskiej, specjalnych praw. W projekcie ustawy czytamy, że w ramach „wspólnych operacji” obcy funkcjonariusze będą mogli korzystać z takich samych uprawnień jak polscy policjanci czy agenci ABW, czyli będą mogli posiadać i używać broni palnej, korzystać z środków przymusu bezpośredniego oraz środków pirotechnicznych.

Konieczność wprowadzenia takich rozwiązań prawnych rząd argumentuje wymaganiami przepisów Unii Europejskiej. Jednak sama ustawa wzbudza wiele kontrowersji, między innymi dlatego, że w ramach tzw. „ wspólnej operacji” obce służby porządkowe, mogą uczestniczyć w ochronie imprez masowych, wspólnych patrolach, obserwacjach (czyt. inwigilacja), ale także w tłumieniu ewentualnych wystąpień polskich obywateli, a użycie zwrotu „ratownicze działania”, wydaje być się przykrywką faktycznego charakteru ustawy.

Takowy projekt ustawy w połączeniu z wcześniejszymi nowelizacjami ustaw, między innymi ostatniej kontrowersyjnej dotyczącej zgromadzeń publicznych i możliwości wprowadzenia przez prezydenta stanu nadzwyczajnego, wzbudza wiele obaw. Czyżby władze Polski obawiały się w najbliższej przyszłości gwałtownych wystąpień polskiego społeczeństwa? Czy polski rząd nie potrafi w odpowiedni sposób zapewnić „bezpieczeństwa” swoim obywatelom? Kraj nasz, coraz bardziej małymi kroczkami oddala się od swojej suwerenności, a coraz bliżej zbliża się do totalitarnego państwa policyjnego, w którym wolność oraz swoboda Polaków jest w drastyczny sposób ograniczana przez polską policje, a może niedługo także przez obce służby. Ile razy jeszcze będziemy słyszeć o porannych zatrzymaniach osób, które zalazły władzy za skórę?

Represje za poglądy w tworze zwanym III Rzeczpospolita, stały się coraz częstszym zjawiskiem. Przykładem może być chociażby prześladowanie zwolenników, uczestników, organizatorów Marszu Niepodległości oraz zamykanie stadionów, zakazy stadionowe czy historia „Starucha” kibica Legii Warszawa, o której słyszał chyba każdy Polak. Czy chcemy, aby nasze dzieci żyły w państwie bezprawia i pełnej kontroli?

Jeśli sprzeciwiasz się planom wprowadzenia w życie wyżej wymienionej ustawy, szykanowaniu za głoszone poglądy, brutalności policji to wyraź swój sprzeciw i przyjdź głośno zademonstrować! Niech narodowy opór zabrzmi na ulicach Poznania! Narodowy opór naszym prawem!

Miejsce: Poznań, Plac Wolności
9 marca 2013
Start o godz. 13:00

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/101111763410442/

Organizatorzy: Autonomiczni Nacjonaliści Wielkopolska i Młodzież Wszechpolska Poznań

Podstawowe informacje dot. demonstracji:
– na akcji mile widziane są flagi narodowe, a także tematyczne transparenty;
– każdy z uczestników jest zobowiązany do przestrzegania uwag i poleceń organizatorów;
– na demonstracji obowiązuje bezwzględny zakaz niekonsultowanego odpalania pirotechniki;
– uprasza się o nie przynoszenie własnego sprzętu nagłaśniającego;
– wszystkie banery i transparenty rozkładamy po bokach, wzdłuż kolumny demonstrantów;
– zabronione jest eksponowanie symboli partii politycznych w jakiejkolwiek formie (flagi, transparenty, części garderoby)

 

poznan-plakat