godna-emerytura-dla-kazdegoSondaż przeprowadzony przez Millward Brown wskazuje na duże zainteresowanie Polaków referendum 25 października, gdzie mieliby opowiedzieć się za powrotem do poprzedniego wieku emerytalnego. Dużo mniej osób deklaruje zainteresowanie wrześniowym głosowaniem nad jednomandatowymi okręgami wyborczymi.

Z badania przeprowadzonego dla stacji TVN wynika, że w referendum 25 października chce wziąć blisko 66 proc. Polaków – 45 proc. zadeklarowało, iż weźmie w nim udział na pewno, natomiast 21 proc. raczej pofatyguje się do urn. Blisko 87 proc. popiera obniżenie wieku przejścia na emeryturę i powiązanie uprawnień emerytalnych ze stażem pracy. Jedynie 9 proc. jest przeciwna temu rozwiązaniu, natomiast 4 proc. nie ma zdania na ten temat. Blisko 79 proc. chce też utrzymania dotychczasowego kształtu funkcjonowania Lasów Państwowych jako państwowej spółki. 75 proc. opowiada się też za likwidacją obowiązku szkolnego dla sześciolatków.

Dużo mniejsze zainteresowanie towarzyszy referendum z 6 września, będącego efektem rozpaczliwego szukania poparcia elektoratu Pawła Kukiza przez Bronisława Komorowskiego. Na pewno chce w nim wziąć udział 33 proc. obywateli, natomiast 22 raczej pójdzie. 26 proc. odpowiedziało zdecydowanie, iż nie zamierza pofatygować się na to głosowanie.

Na podstawie: nowyobywatel.pl.

Zobacz również:
JOW-owski mit