Operator polskich kolei intensyfikuje rozwój infrastruktury w ramach udziału Polski w chińskim projekcie „Nowego Jedwabnego Szlaku”. PKP Cargo uruchomiło właśnie nowe połączenie kolejowe z miastami Chińskiej Republiki Ludowej, którego głównym celem jest dalsze zwiększenie polsko-chińskiej wymiany handlowej.

Jedna ze spółek operatorskich PKP Cargo zdecydowała się uruchomić nowe połączenie operatorskie z Kątów Wrocławskich przez Małaszewicze do chińskich miejscowości Xi’an, Zhengzhou, Qindao, Chongqing i Chengdu. Na wymienionej wyżej trasie każdego tygodnia trzykrotnie kursować ma po czterdzieści kontenerów pozwalających na transport towarów.

Pierwszy pociąg już dzisiaj wyruszył zresztą w trasę z Polski do Chińskiej Republiki Ludowej. Podróż z terminala kontenerowego w Kątach Wrocławskich ma trwać od 14 do 18 dni, a za obsługę celną, spedycję i koordynację ma odpowiadać spółka PKP Cargo Connect. Tworzeniem łańcuchów dostaw zajmie się z kolei Cargo Partner.

Władze polskich kolei państwowych nie ukrywają, że uruchomienie nowego połączenia jest elementem dalszej rozbudowy połączeń operatorskich na trasie „Nowego Jedwabnego Szlaku”. W ramach dostosowywania się do tego projektu rozbudowany ma zostać terminal w we wspomnianych Małaszewiczach.

Na podstawie: money.pl, nakolei.pl.

Zobacz również: