Papież Franciszek wezwał do „budowania chrześcijańskiego modelu gospodarki”, w którym ma znaleźć się miejsce dla „zintegrowanych imigrantów”. Głowa Kościoła katolickiego uważa zresztą, że Europa z powodów demograficznych powinna otworzyć się jeszcze szerzej na przybyszy spoza kontynentu.

Ojciec Święty udzielił dzisiaj w Watykanie audiencji kierownictwu amerykańskiego Globalnego Funduszu Solidarności.  W jej trakcie zachęcał osoby duchowne i świeckie należące do tej inicjatywy, aby dalej działały w kierunku „budowania chrześcijańskiego modelu gospodarki”.

Miałoby się w nim znaleźć miejsce dla „zintegrowanych imigrantów”. Zdaniem Franciszka osoby niezintegrowane mogą bowiem stanowić niebezpieczeństwo, także dla samych siebie.

Jednocześnie głowa Kościoła katolickiego twierdzi, że „większość z nas jest dziećmi lub wnukami migrantów”, a cały kontynent europejski rzekomo został stworzony właśnie przez samych imigrantów. Obecnie ma ich zaś potrzebować, żeby się rozwijać.

Mamy zimę demograficzną, tam, gdzie nie ma dzieci przyszłość jest coraz bardziej niepewna: pozwólmy tym dobrym ludziom przyjechać, ale musimy ich zintegrować! -dodał Franciszek.

Na podstawie: vaticannews.va/pl.