isisPaństwo Islamskie w najnowszym numerze swojego anglojęzycznego pisma skrytykowało Bractwo Muzułmańskie, które zostało określone w nim mianem „odszczepieńców” od wiary muzułmańskiej z powodu prodemokratycznego stanowiska i wspierania palestyńskiego Hamasu.

„Dabiq” jest tworzonym w irackim mieście Rakka miesięcznikiem wydawanym w językach angielskim i arabskim, przedstawiającym oficjalne stanowisko Państwa Islamskiego wobec wydarzeń wewnętrznych i zewnętrznych. Na okładce najnowszego numeru pisma znalazło się zdjęcie Muhammada Murskiego, obalonego i wtrąconego do więzienia prezydenta Egiptu w latach 2012-2013, który jako działacz Bractwa Muzułmańskiego kierował jego politycznym ramieniem czyli Partią Wolności i Sprawiedliwości. Wewnątrz pisma znalazł się natomiast tekst dotyczący polityki Bractwa.

Członkowie Państwa Islamskiego piszą w nim, że Bractwo Muzułmańskie prowadzi wojnę przeciwko islamowi i muzułmanom, ponieważ popiera demokratyczną formę rządów, która jest krytykowana przez ekstremistów jako „wiara, która daje najwyższą władzę ludziom”. Poza tym ISIS skrytykowało współpracę Bractwa z palestyńskim Hamasem, który ma otrzymywać pieniądze od szyickiego Iranu.

Publikacja nowego numeru magazynu ekstremistów zbiegło się z działaniami podjętymi przez władze Jordanii, które zdecydowały się zamknąć dwa biura Bractwa Muzułmańskiego, w tym jedno znajdujące się w stolicy kraju.

Na podstawie: presstv.ir.