W sieci pojawiła się właśnie nowa strona mająca na celu promocję, a także ułatwienie podjęcia jednej z najbardziej wydajnych aktywności nacjonalistycznych – organizację demonstracji. Termin jej startu w internecie nie jest przypadkowy, gdyż już za kilka dni ulicami polskich miast przejdą patriotyczne pochody, nad których częścią czuwać będą nacjonaliści. Serwis Manifestacje.info prezentuje jasny i klarowny opis procedury rejestracji legalnego zgromadzenia – zachęcamy się z nim zapoznać szczególnie osobom zaczynającym „bardziej zorganizowaną” działalność w swoim mieście.

Grudzień należy do jednych z najbardziej symbolicznych miesięcy w polskiej historii, bowiem oprócz dumnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego, przypadają w nim także dni przypominające krwawo stłumiony bunt robotniczy w 1970 roku oraz wprowadzenie jedenaście lat później stanu wojennego na obszarze całego kraju. O tych wydarzeniach każdego roku przypominają akcje organizowane w hołdzie ofiarom komunizmu, wyrażające również niezadowolenie tysięcy Polaków z faktu bezkarności czerwonych zbrodniarzy, którzy świetnie odnaleźli się w nowym, demoliberalnym systemie, żyjąc z wysokich rent i emerytur oraz w dalszym ciągu posiadając realny wpływ na prowadzoną przez kolejne rządy politykę. Poniżej przedstawiamy spis tegorocznych antykomunistycznych zgromadzeń, które odbędą się w kilku miastach Polski.


Bydgoszcz – 10.XII

Bydgoska grupa patriotów reprezentująca lokalną inicjatywę Narodowa Bydgoszcz już w tę sobotę (10 grudnia) zaprasza na manifestację z okazji zbliżającej się 30. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Manifestację zaplanowano na godzinę 15:00 na Starym Rynku. Jak czytamy w wiadomości nadesłanej do nas od organizatorów: To nie jednorazowa akcja , zamierzamy się rozwijać , zrzeszać coraz więcej ludzi i poszerzać horyzonty . Nie chcemy ograniczać się do dwóch manifestacji rocznie.

Łódź – 11.XII

W Łodzi organizowane przez nacjonalistów antykomunistyczne pochody w dni poprzedzające 13 grudnia (lub też w dokładną rocznicę) stały się już lokalną tradycją. Również w tym roku, w najbliższą niedzielę 11 grudnia łódzcy nacjonaliści przejdą ulicami swojego miasta w corocznej demonstracji. Akcję organizuje inicjatywa Narodowa Łódź, a także miejscowe oddziały Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Start o godzinie 17:00 na Pasażu Schillera; więcej informacji na okolicznościowej stronie Idzie Antykomuna.

Warszawa – 12/13.XII

Reklamowana na powyższym plakacie demonstracja nie jest akcją organizowaną przez środowiska nacjonalistyczne, jednak w komitecie poparcia tego wydarzenia znaleźli się m.in. Przemysław Holocher (kierownik główny ONR) oraz Robert Winnicki (prezes MW). Demonstrację zwołują prawicowe środowiska skupione wokół portalu Nowy Ekran; jej rozpoczęcie zaplanowano o godzinie 20:00 na pl. Konstytucji, skąd przejdzie pod dom gen. Jaruzelskiego – głównego winowajcy stanu wojennego. Uczestnictwo w tej akcji pozostawiamy pod rozwagę czytelnikom – z całą pewnością należy jednak udać się pod dom Jaruzela, pod którym każdego roku zbierają się polscy patrioci w nocy z 12 na 13 grudnia (zazwyczaj od godziny 22:00).

Poznań – 12/13.XII

W Poznaniu 12 grudnia o godzinie 23:30 na placu Adama Mickiewicza (przy Pomniku Ofiar Czerwca 1956) odbędzie się pikieta dotycząca wprowadzenia stanu wojennego. Pikietę organizuje między innymi niedawno powołany w tym mieście ONR. Rozpoczną ją okolicznościowe przemówienia, a zakończy odpalenie rac chwilę po północy, symbolizujących pamięć o ofiarach stanu wojennego.

Lublin – 13.XII

Narodowcy z Lublina zapraszają na manifestację, która rozpocznie się o godzinie 16:30 pod hotelem Europa na Krakowskim Przedmieściu. Stamtąd wyruszy lubelska manifestacja antykomunistyczna, przypominająca 30. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Akcję organizuje Obóz Narodowo-Radykalny.

Szczecin – 13.XII

O godzinie 17:00 na pl. Grunwaldzkim w Szczecinie nacjonaliści z kilku ugrupowań narodowych zrzeszeni w Porozumieniu Środowisk Patriotycznych (o ich akcjach informowaliśmy kilkakrotnie na łamach Autonom.pl) zapowiedzieli antykomunistyczną pikietę. Organizatorzy apelują do wszystkich szczecińskich patriotów o przybycie, a także zabranie ze sobą biało-czerwonych flag oraz zniczy i pochodni. Więcej informacji na stronie Narodowy Szczecin.
Rzeszów – 13.XII

W Rzeszowie nacjonaliści skupieni w lokalnej inicjatywie Narodowy Rzeszów zapraszają na godzinę 18:00 do pubu Millenium (znajdującym się między stacją PKP a ZUSem), gdzie odbędzie się projekcja filmu fabularnego poświęconego pacyfikacji w kopalni Wujek, do której doszło 16.XII.1981. Po zakończeniu projekcji, narodowcy udadzą się w patriotycznym przemarszu pod Krzyż Ofiar Komunizmu, gdzie zostaną zapalone znicze.

Wrocław – 13.XII

Podobnie jak w zeszłym roku, ulicami Wrocławia przejdzie antykomunistyczny pochód, w którym środowiska patriotyczne, kibice Śląska i Sparty, nacjonaliści z Narodowego Odrodzenia Polski oraz kombatanci oddadzą hołd ponad stu ofiarom śmiertelnym komunistycznego terroru. Demonstracja rozpocznie się o godzinie 19:00 na Placu Katedralnym, skąd uda się na wrocławski Rynek. Więcej informacji na patronujących temu wydarzeniu portalach wroclawianie.info, fanslask.pl, nacjonalista.pl czy fuckpc.com.

Kraków – 13.XII

Okolicznościowa demonstracja odbędzie się również w Krakowie. Tutaj działacze lokalnego stowarzyszenia Małopolscy Patrioci wraz z krakowskim oddziałem Młodzieży Wszechpolskiej zaplanowali marsz pamięci, który wyruszy o godzinie 19:00 z Placu Wolnica i przejdzie na Plac Inwalidów.

Gdańsk – 16.XII

Gdańskie obchody grudniowej wojny z narodem rozpoczną się już w najbliższy piątek, 9 grudnia o godzinie 15:00. Na ten dzień zaplanowano uroczyste powieszenie na elewacji budynku Solidarności baneru upamiętniającego wszystkie ofiary stanu wojennego. Jedną z nich był Antoni „Tolek” Browarczyk – kibic Lechii, zastrzelony przez MO w okolicach Targu Rakowego. W tym samym czasie zostanie zaprezentowana wystawa, przygotowana przez IPN i SFMW. Z kolei tydzień później, 16 grudnia, mszą w kościele św. Brygidy rozpocznie się memoriał Antoniego Browarczyka. Po jej zakończeniu uczestnicy obchodów mają się udać w miejsce jego śmierci, gdzie kibice Lechii uczcą wszystkie ofiary stanu wojennego, symbolicznie stawiając krzyż.

Gdynia – 17.XII

Ostatnie ze zgromadzeń przypominających czarne grudniowe wydarzenia będzie mieć miejsce w Gdyni. Jak co roku, narodowo ukierunkowani kibice Arki reprezentujący grupę United Patriots zapraszają do wzięcia udziału w obchodach przypominających 41. rocznicę Grudnia ’70. Zbiórka o godzinie 5:30 rano pod pomnikiem Ofiar Grudnia ’70. W celu uzyskania dokładniejszych informacji można kontaktować się np. z administracją gdyńskiego bloga Casuals AG.

PS. Prosimy o kontakt organizatorów pozostałych grudniowych demonstracji, w celu dopisania ich do powyższej listy. Polecamy również pobieranie okolicznościowych materiałów propagandowych, dostępnych na łamach naszego portalu – www.autonom.pl/index.php/aktywizm/materialy/1472-materialy-diy-na-13-grudnia.