Twórcy internetowych emotikon postanowili poszerzać zakres dostępnych symboli. Najwięcej kontrowersji wzbudziło umieszczenie wśród nich wizerunku… mężczyzny w ciąży. Zdaniem pomysłodawców w ten sposób internautom „przypomni się, że ciąża jest możliwa wśród niektórych mężczyzn transpłciowych i osób niebinarnych”.

Nowe symbole w przestrzeni internetowej są tworzone przez Emojipedię. Użytkownicy sieci będą mogli już w tym roku zagłosować na zupełnie nowe propozycje, a ich głosy mają być brane pod uwagę przy rozszerzaniu listy dostępnych emotikon. Niektóre z projektów Emojipedii wzbudzają kontrowersje, bo są związane z postulatami określonych środowisk.

Przede wszystkim proponowanym symbolem jest… mężczyzna będący w ciąży. Twórcy emotikon twierdzą, że w ten sposób użytkownikom internetu „przypomni się, że ciąża jest możliwa wśród niektórych mężczyzn transpłciowych i osób niebinarnych”.

W ostatnich latach Emojipedia podjęła szereg działań na rzecz „bardziej inkluzywnej” oferty internetowych symboli. Zwiększyła się liczba kolorów skóry wielu ikon, a ponadto dodane zostały między innymi wizerunku kobiety z brodą czy też flaga ruchu transseksualnego.

Na podstawie: cnn.com, eska.pl.