Syrian-Christians2Wiceprzewodniczący frakcji Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej w niemieckim parlamencie, Hans-Peter Friedrich, wezwał władze do zwiększenia nacisku na ochronę chrześcijańskich imigrantów przebywających w ośrodkach dla osób ubiegających się o azyl.

Friedrich powiedział tygodnikowi „Junge Freiehit”, że już na jesieni ubiegłego roku żądał od władz, aby chrześcijanie w ośrodkach dla imigrantów byli izolowani od ich muzułmańskich mieszkańców, ponieważ osoby uciekające przed islamskimi ekstremistami nie powinny spotykać się z podobnymi szykanami na terytorium Niemiec. Polityk rządzącej CDU twierdzi, że nie było wówczas jednak ponadpartyjnego poparcia dla jego wniosku, co miało pokazywać odrealnienie ministerstwa spraw wewnętrznych od rzeczywistych problemów z imigrantami.

Podobny apel wystosowała inna polityk CDU, a więc znana doskonale w Polsce Erika Steinbach. Wezwała ona władze do postawienia większego nacisku na ochronę mniejszości religijnych w obozach dla imigrantów, co powinno być jednak jedynie przejściowym rozwiązaniem. Według posłanki chadeków imigranci od rejestracji w niemieckich systemach powinni być uczeni krajowych wartości.

Na podstawie: jungefreiheit.de.