lipsk-hogesaW poniedziałek w niemieckim Lipsku odbyła się demonstracja lokalnego oddziału ruchu Pegida, którego działacze sprzeciwiają się islamskiej imigracji do kraju. Po demonstracji część jej uczestników postanowiła odwiedzić znaną lewicową dzielnicę studencką.

Manifestacja Legidy czyli lokalnego oddziału Pegidy przebiegała spokojnie i odbyła się w rocznicę powstania ruchu. Przemawiający w jej trakcie sprzeciwiali się polityce chadeckiej kanclerz Angeli Merkel, która ich zdaniem niszczy Niemcy, zezwalając na przybycie w ubiegłym roku blisko miliona imigrantów spoza Europy. Podczas wiecu wystąpił również kibicowski zespół rockowy Kategorie C, a znaczną część uczestników zgromadzenia stanowili kibice z ogólnokrajowej koalicji HoGeSa (Hooligans Gegen Salafisten – Chuligani Przeciwko Salafitom).

Po demonstracji kilkaset osób udało się do lewicowej dzielnicy studenckiej Lipska, gdzie zaatakowali klub należący do miejscowych „antyfaszystów”, a także lokale imigrantów. Policja aresztowała około 100 osób.

Na podstawie: rt.com, thelocal.de.