W dniach 2-3 kwietnia, w powiecie Recklinghausen odbyły się akcje upamiętniające Kevina Pluma – młodego nacjonalistę, który przed dwoma laty został zamordowany przez imigrantów z Albanii.
Marsze odbyły się w miejscowości Stolberg, w której doszło do zabójstwa. Pierwszy z nich miał miejsce w piątkowy wieczór i wzięło w nim udział około 250 osób, które pomimo zakazu przeszły przez miasto z płonącymi pochodniami.
Na sobotni pochód przybyło ponad 600 nacjonalistów, w tym goście z Flandrii, Holandii i Francji. Demonstrację rozpoczęły przemowy organizatorów i reprezentantów poszczególnych niemieckich ruchów. Swój głos zabrał również przedstawiciel Nieuw-Solidaristisch Alternatief, który reprezentował przybyłych na marsz flamandzkich nacjonalistów. Po zakończeniu przemówień, manifestanci ruszyli zwartym pochodem przez miasto, niosąc ze sobą liczne transparenty informujące o temacie demonstracji. Marsz odbył się w milczeniu i zakończył się złożeniem kwiatów w miejscu, gdzie 4 kwietnia 2008 roku doszło do zabójstwa Kevina.

Zdjęcia dostępne są na http://dermythus.wordpress.com.