hogesaNiemieccy kibice, którzy powołali niedawno ogólnokrajową koalicję „Ho.Ge.Sa.” (Hooligans Gegen Salafisten – Chuligani Przeciwko Salafitom) planują kolejne demonstracje w miastach na obszarze całego kraju. Po głośnej demonstracji w Kolonii, która zakończyła się starciami z policją, kibice zapowiedzieli marsz w Hamburgu 15 listopada.

Koalicja „Chuligani Przeciwko Salafitom” jest odpowiedzią środowiska niemieckich kibiców na postępującą islamizację Niemiec i problemy, jakie zaczęła ona generować. Impulsem do jej powołania były głośne starcia tureckich i kurdyjskich gangów na ulicach Hamburga i Celle, które miały miejsce na początku października. W skład koalicji weszły niemalże wszystkie zorganizowane ekipy chuligańskie z Niemiec.

Ostatnia demonstracja w Kolonii, która odbyła się w miniony weekend, zgromadziła według różnych szacunków od czterech do siedmiu tysięcy niemieckich kibiców. Oprócz imigrantów, kibicowski marsz usiłowały zakłócić grupy tzw. „antyfaszystów”, co wzbudziło powszechne rozbawienie i zażenowanie, gdyż sami „antyfaszyści” również wielokrotnie mieli do czynienia z salafitami i bynajmniej nie były to spotkania o „tolerancyjnym” czy „antyrasistowskim” charakterze (czytaj: Niemcy: Kolejne problemy „antyfaszystów” z imigrantami).

Salafici są muzułmańskim ruchem o charakterze religijnym i politycznym. Uchodzą za najgroźniejsze grupy wśród islamskich fundamentalistów w Europie, tworzone już nie tylko przez imigrantów z krajów arabskich, ale i coraz częściej przez muzułmanów europejskiego pochodzenia.

na podstawie: hogesa.info, źródła własne

Oficjalny hymn koalicji „Ho.Ge.Sa.”, nagrany przez zespół Kategorie C: