dachauBudynek stojący na terenie jednego z podobozów Dachau zostanie przeznaczony na schronienie dla uchodźców, którzy ubiegają się w Niemczech o azyl. Decyzję o zakwaterowaniu imigrantów w miejscu byłego obozu koncentracyjnego podjęły władze Augsburga w Bawarii.

W miejscu, w którym zostaną zakwaterowani uchodźcy, w czasie wojny przetrzymywano pracowników przymusowych. W ostatnich dekadach obiekt wykorzystywany był przez stacjonujące w Niemczech wojska amerykańskie – mieściła się tam między innymi amerykańska biblioteka.

Władze Augsburga przyznają, że pomysł umiejscowienia imigrantów na terenie jednego z podobozów Dachau jest kontrowersyjny, jednak ich zdaniem jest to najlepsze z możliwych miejsce. „Uchodźcy będą mieli dobre warunki, lepsze niż w innych dostępnych obiektach” – przekonują lokalni politycy.

Wcześniej na podobny krok zdecydowano się w Schwerte na zachodzie Niemiec. Uchodźcy mają zamieszkać w budynku, który stoi na terenie byłego podobozu Buchenwaldu – w czasie wojny nie przetrzymywano tam jednak więźniów.

na podstawie: wp.pl

Zobacz również:
Niemcy: Spłonęły ośrodki przygotowane na przyjęcie imigrantów