majowkaW naszym kraju okres majówki zwykł się kojarzyć z urlopami, wypoczynkiem, czy najzwyklejszym leniuchowaniem. Tymczasem majówkę można i należy spędzać jak najbardziej aktywnie. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku nadarza się do tego niejedna okazja.

1 maja w kilku miastach odbędą się nacjonalistyczne zgromadzenia. W Warszawie stołeczni Autonomiczni Nacjonaliści zapraszają na drugą edycję antysystemowej demonstracji pierwszomajowej, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Praca w Polsce dla Polaków”. Na łamach naszego portalu znajdziecie tekstowe zaproszenie, a także wideo zapraszające na ten pochód. Start o godzinie 14 z Placu Na Rozdrożu. Wydarzenie na FB: facebook.com/events/513669298693273.

Tego samego dnia w Rzeszowie lokalna dzielnica Narodowego Odrodzenia Polski organizuje manifestację, której przyświeca hasło „Naszą drogą nacjonalizm – naszą bronią solidaryzm”. Jak piszą organizatorzy, będzie ona narodowo-radykalnym głosem sprzeciwu wobec neoliberalnej gospodarki, wyzysku, biedy, bezrobocia, emigracji zarobkowej tysięcy Polaków, dyktatury Unii Europejskiej. Rozpoczęcie o godz. 15 pod Urzędem Wojewódzkim. Wydarzenie na FB: facebook.com/events/153260694839070.

Z kolei w Bielsku-Białej miejscowi Autonomiczni Nacjonaliści wraz z kibicami BKS-u i działaczami ONR zaplanowali marsz antykomunistyczny, który wyruszy po godzinie 14 z parku na rogu ulic Broniewskiego i PCK. Oprócz samej demonstracji, która przejdzie bielskimi ulicami, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie – na osoby, które przyniosą na miejsce zbiórki flagi UE, SLD czy Ruchu Palikota czekają atrakcyjne nagrody. Wydarzenie na FB: facebook.com/events/368420169929076.

2 maja na Górnym Śląsku odbędą się dwa ciekawe i warte wsparcia wydarzenia. Podobnie jak w poprzednich latach, ulicami Katowic przejdzie Marsz Powstańców Śląskich, przypominający 92. rocznicę zwycięskiego Trzeciego Powstania. Organizują go miejscowe środowiska narodowe: Młodzież Wszechpolska, Białe Orły, Obóz Narodowo-Radykalny, Katowiccy Patrioci oraz Związek Żołnierzy NSZ. Marsz rozpocznie się o godzinie 17 pod Pomnikiem Powstańców Śląskich (al. Wojciecha Korfantego), wydarzenie na FB: facebook.com/events/238922662915164.

Z kolei kilka godzin wcześniej w Bytomiu odbędzie się Śląski Kongres Nacjonalistów, będący formą integracji, refleksji oraz poszerzenia horyzontów i lokalnej działalności. Kongres podzielony zostanie na trzy bloki: prezentację organizacji narodowych działających na Śląsku, wykłady oraz promocję wydawnictw społeczno-narodowych. Przerwy pomiędzy blokami umilać uczestnikom będzie zespół Nordica. Więcej informacji na rozsyłanym plakacie, na który mogliście się już natknąć na kilku stronach w sieci: LINK.

3 maja w Wiśle będzie mieć miejsce ciekawe wydarzenie, a więc uroczystość upamiętniająca defiladę żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, która odbyła się w tym mieście przed 67 laty właśnie 3 maja. Początek o godzinie 9:00 w parku przy ul. Konopnickiej, skąd wyruszą grupy rekonstrukcyjne, kombatanci oraz pozostali uczestnicy defilady. W planach również Msza oraz ponowny wymarsz ulicami po jej zakończeniu. Więcej informacji znajdziecie na stronie Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych – nsz.com.pl.

***

Powyższy opis nie przedstawia wszystkich akcji, jakie odbędą się w dniach 1, 2 i 3 maja w całym kraju. Pytajcie przyjaciół i znajomych – być może i w Waszym mieście zaplanowane zostało jakieś ciekawe wydarzenie!