Wiceszef młodzieżówki Partii KORWiN na Pomorzu został wyrzucony z organizacji, bo wyrażał swoje poparcie dla ruchów mniejszości seksualnych, legalizacji aborcji i adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Tyberiusz Konieczka był ponadto inicjatorem internetowej akcji na rzecz usunięcia narodowców z Konfederacji.

O usunięciu wiceszefa Młodych dla Wolności w województwie pomorskim poinformowała jego koleżanka ze stowarzyszenia, Marta Markowska. Działaczka korwinistycznej młodzieżówki napisała w mediach społecznościowych, że Konieczka został usunięty przez zarząd krajowy MdW, który skontaktował się w tej sprawie z prezesem okręgu pomorskiego organizacji.

Kierownictwo MdW w uzasadnieniu zwróciło uwagę na sprzeczne z programem Partii KORWiN zachowanie Konieczki. Od dłuższego czasu otwarcie popierał on postulaty ruchów LGBTQWERTY, legalizację aborcji na życzenie oraz możliwość adoptowania dzieci przez pary homoseksualne. Na dodatek były już wiceprezes pomorskiego okręgu MdW czynił to pomimo otrzymania wcześniej podwójnej nagany.

Wspomniana Markowska spodziewa się, że również zostanie wyrzucona z młodzieżówki Partii KORWiN. W swoich najnowszych wpisach popiera zresztą trwający przez cały czerwiec „Pride Month”, czyli zmasowaną akcję propagandową ruchów dewiantów seksualnych. Markowska twierdzi, że wraz z innymi członkami stowarzyszenia solidaryzuje się z ruchem LGBTQWERTY jako „wolnościowiec respektujący równość każdego człowieka wobec prawa”.

Konieczka, Markowska i kilku innych działaczy młodzieżówki zwolenników Janusza Korwin-Mikke użyło tęczowych nakładek na swoich zdjęciach profilowych w mediach społecznościowych. Wcześniej libertarianie zainicjowali zaś internetową akcję #KonfederacjaBezNacjonaluchów, w której domagali się usunięcia Ruchu Narodowego z szeregów Konfederacji.

Na podstawie: tysol.pl, facebook.com/marta.markowska.393.