limanowa, cyganieJak podaje portal limanowa.in, wczoraj po godzinie osiemnastej w Limanowej doszło do kolejnego starcia Cyganów z Polakami. Miejscowi Cyganie z kijami oraz kamieniami w rękach zaatakowali pięciu Polaków przy ul. Wąskiej, skąd starcia przeniosły się następnie na Kopernika i Bulwary.

Cyganie zaprzestali rzucania kamieniami w wycofujących się Polaków kiedy zauważyli, że są nagrywani przez jednego z lokalnych dziennikarzy. Na filmie udostępnionym przez limanowa.in widać, jak agresywni Cyganie zaprzestają rzucania kamieniami, po czym swą złość usiłują przenieść na filmującego ich dziennikarza. Do niczego poważnego nie doszło, choć operator kamery został kilkakrotnie opluty.

Jak wynika z rozmowy z Polakami, do których dotarł portal limanowa.in, kilka godzin przed opisanym zajściem grupa Cyganów dotkliwie pobiła młodą Polkę. Jej znajomi przyjechali na ulicę Wąską i tam doszło do bójki z uzbrojonymi w pałki i kamienie Cyganami. Gdy dziennikarze z limanowa.in kończyli już rozmowę z pięcioma Polakami na miejsce przyjechała policja, która wylegitymowała ich i zabrała na komisariat. Jakiś czas później zatrzymano również trzech Cyganów.

Poniżej przedstawiamy opisywane zajścia zarejestrowane przez dziennikarza lokalnego portalu. Film zawiera słowa niecenzuralne.


Zobacz również:
„Rasizm” w Limanowej