de-weverBart de Wever, lider centroprawicowego Nowego Sojuszu Flamandzkiego, wystosował list do pokrewnych ideowo europejskich ugrupowań. Domaga się w nim podjęcia bardziej zdecydowanych kroków w celu ograniczenia imigracji do Europy.

De Wever jest szefem Nowego Sojuszu Flamandzkiego (N-VA), będącego obecnie najsilniejszą partią w ogólnonarodowym parlamencie Belgii, a także w regionie Flandrii. Postanowił on wystosować list otwarty do europejskich ugrupowań centroprawicowych, w którym domaga się bardziej zdecydowanych działań w sprawie przybywających do Europy imigrantów.

Polityk uważa, że misje ratunkowe są fałszywymi rozwiązaniami humanitarnymi, które jedynie zachęcają imigrantów do przybywania na nasz kontynent. De Wever zauważa też, że ludzie spoza Europy są zainteresowani przede wszystkim świadczeniami społecznymi, bowiem w przeciwnym razie zostawaliby w pierwszym bezpiecznym kraju europejskim, do którego udało im się dotrzeć.

Dlatego też lider N-VA twierdzi, iż należy podjąć stanowcze działania w celu ograniczenia liczby imigrantów, które muszą mieć charakter globalny. De Wever proponuje przede wszystkim wysłanie żołnierzy do Afryki, aby bronili suwerenności państw europejskich.

Na podstawie: lesoir.be.