Ambasada Izraela w Polsce podziękowała samorządom miast opanowanych przez liberałów. Solidarność z państwem syjonistycznym okazali między innymi włodarze Warszawy, Torunia, Katowic czy Gdańska. W tych miastach pojawiły się więc różnego rodzaju propagandowe instalacje, wskazujące na zamiłowanie miejscowych polityków do Izraela.

Od soboty politycy i dziennikarze pracujący w Polsce prześcigają się w wyrazach potępienia operacji „Powódź Al-Aksa”, prowadzonej przez palestyński ruch oporu Hamas. O swoim poparciu dla Izraela zapewniali prezydent Andrzej Duda i minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, a dołączyła się do nich szybko liberalna „opozycja”.

Nie mogło więc zabraknąć wyrazów poparcia dla syjonistów ze strony samorządów opanowanych przez Koalicję Obywatelską. Skrzętnie odnotowała to Ambasada Izraela w Polsce, która w mediach społecznościowych podziękowała „przyjaciołom z Polski, okazującym solidarność”.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował się podświetlić Pałac Kultury i Nauki w barwach syjonistycznej flagi, zaś jego toruński odpowiednik Michał Zaleski uczynił podobnie z podlegającymi mu miejskimi obiektami.

Na podstawie: facebook.com/IsraelinPoland.

Zobacz również: