marsz-katynski-min13 kwietnia w Krakowie z inicjatywy stowarzyszenia Małopolscy Patrioci odbędzie się Marsz Katyński, upamiętniający ofiary komunistycznej zbrodni popełnionej na elicie polskich żołnierzy. Jest to już trzecia edycja marszu, organizowanego od 2011 roku.

Trzeci rok z rzędu przejdziemy ulicami Krakowa by pokazać, że pamięć o zbrodniach czerwonych oprawców na naszym narodzie, pomimo prób jej deprecjonowania czy wymazywania, jest żywa. O ile próby tuszowania przez radzieckich okupantów prawdy o Katyniu dziwić nie mogą, o tyle całkowite zdumienie musi budzić stosunek do tematu „polskich” władz w naszej „wolnej” Ojczyźnie.

Marsz więc będzie nie tylko upamiętnieniem rodaków brutalnie zamordowanych za swoją polskość, ale protestem wobec podejścia „polskich elit”, które na wielu płaszczyznach ( nie tylko prawdy historycznej ) zdają się stawać w opozycji do polskiej racji stanu.

Marsz wyruszy o godzinie 20:15 z Placu Inwalidów. Na Facebooku utworzono promujący tę manifestację fanpage, a także wydarzenie, które można udostępnić każdemu ze swoich znajomych. Ponadto w sieci znajdziecie ulotki i plakat do pobrania i rozpowszechniania. Patronat medialny nad akcją objęła grupa kibicowska Wiślaccy Patrioci, a także portale internetowe Autonom.pl i Nacjonalista.pl.

Kiedy: 13.04.2013

Gdzie: Kraków, Plac Inwalidów

Godzina: 20:15

Organizator: Małopolscy Patrioci

krakow-13kwietnia-plakat-nowy

Strona internetowa organizatorów marszu: www.malopolscypatrioci.org.pl